20.10.2017

11.10.2017

29.09.2017

BABA YAGA: "John Wick"

Hayata acımasızca sıkmak, hiç olmadık şekilde en vahşi şekilde onu affetmeyecek bir biçimde BAM BAM BAM... Bunu başarabilen kaç kişi vardır. Kaç kişi hayatın ona verdikleriyle yetinemeyecek kadar anti-maddeci ya da anti-materyalist olabilir. Bence çok zor, belki de hiç yok...

21.09.2017

7.09.2017

Cesek

Ceset demedim "Cesek" dedim. Bir İsmail Abi kelimesidir, Cesek. Ceset gibi ama tam ölmemiş hali gibi bir durum. Tam da insanı anlatan bir kelime, hani yaşam içinde denir ya insanların uyku hali, işte tam da bu hal durum. Zaten hangimiz ayık kafadaki, ne kadar yaşayabiliyor, içine yaşamı çekebilir!

24.08.2017

Her Ayın Yirmi Dördü

İnsanlar derinlerde yaralar bıraktığı zaman iyi yazmaya başlıyor. Galiba bende böyle bir durumdayım, iyi yazıyorum. Okuyanlar yazdıklarını okudukça kafa buluyoruz deyince, benimle kafa bulduklarını sandım ama doğru az dozda olsa sarhoş kafası bunlar, nitekim hiçbir zaman yazmak için ya da yaşamak için içki içmem, kafamın birtakım saçmalıkları düşünmesi için ayık olması gerekir.

21.08.2017

Rüzgarlara Doğru Uç Atmaca İkarus Gibi...

Bu esen rüzgar neyin esintisi... Doğudan mıdır? Batıdan mı? Yoksa kuzeyden mi?, güney bu kadar esmez çok kimsesiz değildir seveni çoktur. Nedir bu esinti, kimlerin hüznünü getirdi bana, kimler yine ağladı da rüzgara bıraktı göz yaşlarını... Yoksa bu esinti bütün hüzünleri esintisi midir ki bu kadar gözyaşı kokuyor... (İkarus'un Düşüşü)

15.08.2017

5.08.2017

Game Over...

Sanki bu kaybetme senaryosunu daha öncede yaşamış gibiyim, bu sefer ki biraz yitik oldu. O kadar yitik ki acısını anlayamıyorum, sadece kalbe verdiğim hükmün yarattığı acıyı anlayamıyorum. Önceden bir şeyleri değiştirmek gelirdi elimden ben yapmazken, şimdi hiçbir şeyi değiştiremiyorum...

26.07.2017

Yersiz Yurtsuz, Dertsiz Dinsiz: Koma

Bunca pişmanlığı bir güne sığdırmak çok zor, elzem geliyor bazı şeyler artık. Bu belki burnumdan akan kam damlalarıyla pekiştiriliyor belki de tansiyonum düşerken yığıldığım koltuğumda. Fakat hatalı olduğumu bilmek bu biyolojik dönüşümleri daha da kanıtlıyor. Bir insanın gözü neden mühürlenir bilmiyorum. Çoktur derdim böyle şey imkansız yaşadım. Yaşadım ve kaybettim. Geri getirmeyi o kadar çok istedim ki, kimse bilemez. Bunca yıldır yemediğim hakarete aşağılamalara rağmen.

Reklam